تبلیغات
روشنگر جبهه فرهنگی من مسجد جامع مسلم ابن عقیل(ع) مجموعه بزرگ مسلمیه - امام جمعه بوشهر مطرح کرد اعتکاف؛ فصلی برای خودسازی/ حضرت زینب‌کبری(س) مبلغ قیام عاشوراست

روشنگر جبهه فرهنگی من مسجد جامع مسلم ابن عقیل(ع) مجموعه بزرگ مسلمیه

مذهبی سیاسی اجتماعی

با سلام ... ورود شمارا به وبلاگ روشنگر جبهه فرهنگی من مسجد جامع مسلم ابن عقیل(ع) مجموعه بزرگ مسلمیه خوش آمد میگویم ... در این جنگ نرم وظیفه مجموعه فرهنگی این است که هنر را تمام عیار و با قالبی مناسب به میدان آورد تا اثرگذار شود. مقام معظم رهبری

امام جمعه بوشهر مطرح کرد
اعتکاف؛ فصلی برای خودسازی/ حضرت زینب‌کبری(س) مبلغ قیام عاشوراست
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: کاری و اقدامی بهتر از خودسازی نیست و در مراسم اعتکاف این عمل انجام شده و باید پس از اتمام مراسم هم در زندگی انسان‌ها تداوم داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، آیت‌الله غلامعلی صفایی‌بوشهری صبح در مراسم اعتکاف که در مسجد مسلم‌ابن‌عقیل شهر قزوین در حال برگزاری است در جمع معتکفان این مسجد با تسلیت سالروز وفات حضرت زینب‌کبری(س) اظهار داشت: همه مردم جامعه به ویژه نوجوانان و جوانان را چهار مورد هوای نفس، شیطان در قالب شیطان صفت‌ها، دنیاپرست‌ها و نفس اماره تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه جوانان سرمایه کشور هستند، افزود: باید زمینه‌های مناسب برای هدایت جوانان فراهم شود تا جوانان کشور به سمت گناه و معصیت کشانده نشوند که یکی از مهم‌ترین عوامل هدایت جوانان خواندن نماز با اخلاص و توجه است.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با اشاره به تأثیرات منفی و مخرب گناه در زندگی انسان‌ها ادامه داد: گناه طول عمر انسان‌ها را کوتاه می‌کند و برای اینکه عمر بابرکت و با عزت داشته باشیم باید اعمال نیک و صالح انجام دهیم چراکه اعمال نیک عمر انسان‌ها را طولانی می‌کند.

صفایی‌بوشهری تصریح کرد: بهشت خداوند بر سه دسته از انسان‌ها حرام بوده که این سه دسته خبرچین‌ها، غیبت‌‌کننده‌ها و بخیل‌ها هستند.

وی با بیان اینکه هر آنچه را که برای خودت نمی‌پسندی  برای دیگران هم مَپسند، خاطرنشان کرد: باید تلاش شود در طول زندگی روزمره به دیگران خوبی و نیکی کنیم چراکه خوبی و نیکی موجب خشنودی خداوند می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر با توصیه به معتکفان یادآور شد: معتکفان به ویژه نوجوانان و جوانان پس از اتمام مراسم اعتکاف مایه خیر و نیکی باشند و قدر پدر و مادر و بزرگان خود را بدانید و به آنچه که دارید، قناعت کنید.

صفایی‌بوشهری با اشاره به سخنان علما و بزرگان دین مطرح کرد: کاری و اقدامی بهتر از خودسازی نیست و شایسته‌ترین کار از نگاه حضرت علی(ع) خودسازی است که خودسازی در مراسم اعتکاف انجام شده و باید پس از اتمام مراسم اعتکاف در زندگی انسان‌ها تداوم داشته باشد.

وی با اشاره به زندگانی حضرت زینب‌کبری(س) به عنوان اسوه صبر و مقاومت مطرح کرد: آتش جهنم بر زنانی که فرمانبردار شوهر خود هستند و زنانی که بر تنگدستی شوهر خود شکیبا بوده، حرام می‌شود و زنان جامعه باید در این مسیر گام بردارند.

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه بوشهر تصریح کرد: گناهان معتکفان پس از اتمام مراسم اعتکاف بخشیده شده و باید تلاش کنند گناه نکنند و در راه خیر و نیکی گام بردارند.

گفتنی است، مراسم عزاداری و مداحی هم پس از پایان سخنرانی برای معتکفان مسجد مسلم‌ابن‌عقیل شهر قزوین برگزار شد و موجب استقبال معتکفان قرار گرفت.[ پنجشنبه 24 فروردین 1396 ] [ 02:43 ب.ظ ] [ علیرضا دولتی لیاولی ]

[ نظرات() ]